MD-012HRL
Part number
MD-012HRL
Product Category
Modules
Manufacturer
HALO Electronics, Inc.
Description
TNT MODULE 12V 20P THT
Encapsulation
Tube
Packing
Quantity
1600
RoHS status
NO
Share
PDF:
Inventory
base.lang_mini : 54
Quantity
Price
Total price
54
Part Status
Active
Supplier Device Package
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Grade
Qualification
Interface
Protocol
Standards
IEEE 802.3
Function
Transceiver
Current - Supply
110 mA
Voltage - Supply
11.4V ~ 12.6V
Package / Case
20-DIP (1.000", 25.40mm), 14 Leads