GS82582QT20GE-450I
Part number
GS82582QT20GE-450I
Product Category
Memory
Manufacturer
GSI Technology Inc.
Description
Encapsulation
Tray
Packing
Quantity
1600
RoHS status
NO
Share
PDF:
Inventory
base.lang_mini : 10
Quantity
Price
Total price
10
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Programmable
Not Verified
Memory Type
Volatile
Memory Interface
Parallel
Write Cycle Time - Word, Page
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)
Memory Format
SRAM
Technology
SRAM - Quad Port, Synchronous
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Package / Case
165-LBGA
Memory Size
288Mbit
Memory Organization
16M x 18
Clock Frequency
450 MHz